STILUS FRACTUS

Mój głos w twoim domu, czyli co się wydarzyło jutro

Najważniejsze wydarzenia 2017 roku, czyli już dziś dowiedz się tego, co się wydarzyło jutro. Wskazana znajomość bieżących newsów.

STYCZEŃ

Gołąb pocztowy Młot o numerze bocznym SP-ONR, przenoszący granat odłamkowy M-67, rozbił się podczas ćwiczeń wojsk obrony terytorialnej.

LUTY

Sejm przyjął ustawę wniesioną przez Stronnictwo Narodowe im. Romana Dmowskiego o mianowaniu Jarosława Kaczyńskiego Naczelnikiem Polski.

MARZEC

Po tym, jak Facebook ponownie zablokował strony polskich organizacji nacjonalistycznych, rząd Beaty Szydło zapowiedział przejęcie większościowego pakietu akcji firmy.

KWIECIEŃ

W trakcie ćwiczeń wojsk obrony terytorialnej członkowie jednego z oddziałów otworzyli ogień do innego po tym, jak ten drugi zaintonował pieśń „Legia cwele”.

MAJ

Według CBOS Prawo i Sprawiedliwość po niedawnej zapowiedzi blokady Facebooka w Polsce zyskało w grupie 15–19 lat aż 20 punktów procentowych. KORWiN odpowiedział na ten sondaż zaostrzoną propozycją wprowadzenia kar cielesnych w szkole.

CZERWIEC

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przyznał w rozmowie z reporterem dziennika „New York Times”, że też skłamał w sondażu co do swoich preferencji wyborczych.

LIPIEC

Minister obrony Antoni Macierewicz rozporządzeniem powiększył skład podkomisji przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego o specjalistów od modelarstwa. Następnie powołał do niej dwóch członków sekcji modelarskiej Aeroklubu Warszawskiego.

SIERPIEŃ

Do ambasady Izraela wpłynęło pismo z żądaniem przeprosin za wydanie w 33 roku polskiego obywatela Chrystusa Króla.

WRZESIEŃ

Premier Beata Szydło zażądała od Głównego Urzędu Statystycznego ujawnienia metody pomiaru wzrostu gospodarczego i zagroziła zmianą firmy badawczej.

PAŹDZIERNIK

Podkomisja przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego wszczęła śledztwo w sprawie eksplozji materiału wybuchowego w pokrowcu skoczka spadochronowego nad lotniskiem Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że spracował element pirotechniczny w automacie otwierającym spadochron zapasowy, po tym jak skoczek stracił przytomność w powietrzu. Przewodniczący komisji dr inż. Wiesław Barczyński powiedział jednak, że komisja nie wyklucza żadnej hipotezy.

LISTOPAD

Amerykańskie rządowe biuro statystyczne poinformowało o gwałtownym wzroście w ujęciu rok do roku liczby samobójstw. Jak powiedział rzecznik waszyngtońskiej policji na konferencji prasowej, osoby te w większości przepraszały w listach pożegnalnych za to, że nie poszły na ostatnie wybory prezydenckie, i tłumaczyły się tym, że nie miały odpowiedniego kandydata.

GRUDZIEŃ

Jarosław Kaczyński abdykował z funkcji Naczelnika Polski na rzecz Chrystusa Króla.

WYBRANE WPISY