B A Paris – „Za zamkniętymi drzwiami”

Co robisz, gdy jesteś żonaty z sadystycznym psychopatą?

Zabij go. I uciec z tym. Takie rozwiązanie osiągnęła Grace Angel, żona Jacka Anioła, genialnego prawnika, który jako chłopak walnął rodziców na śmierć i teraz torturuje swoją żonę, zabijając swojego psa i planując zabójstwo swojej siostry.

„Behind Closed Doors” to thriller, w którym będziesz po stronie mordercy i obawiasz się, że może ona nie uciec z nim. Fabuła jest podstawowa. Większość ludzi zna idealną parę i większość ludzi może znać parę, która jest być może zbyt idealna. W przypadku Aniołów, mąż Jack jest doskonałym gospodarzem w kategoriach społecznych i najwyraźniej poświęcony swojej ładnej żonie Grace. On jest współczujący jej problemy z jej siostrą Millie, która ma zespół Downa. Kupuje rodzinie uroczego psa o imieniu Molly. W swojej legalnej pracy broni maltretowanych kobiet.

Zbudował również pokój w piwnicy, który można otworzyć tylko z zewnątrz. Jest to pokój bez wentylacji, więc po zamknięciu, będziesz tam aż do śmierci i nie będziesz miał nic do jedzenia lub picia, a nawet powietrza do oddychania. Ściany i podłoga pokoju są pomalowane na czerwono, a na czerwonych ścianach wiszą obrazy torturowanych kobiet. Grace jest malarzem i maluje na polecenie męża. Kiedy go nieposłuszeństwa, on ją głoduje. Wyposaża okna ich pięknego domu w elektronicznie sterowane kraty. Dba o to, by pies umarł z uduszenia w czerwonym pokoju, zmusza Łaskę do pochówku zwłok i opisuje jej, w jaki sposób zamorduje jej siostrę w pokoju śmierci.

Niedługo po ślubie, kiedy ma wrażenie, że ma idealnego męża, Jack siada w ich sypialni w luksusowym hotelu w Tajlandii i mówi jej prawdę o sobie. Jak on pobił swoich rodziców do śmierci. Jak bardzo nienawidzi kobiet. Jak bardzo lubi okrucieństwo. Jej przyjaciele nie potrafią zrozumieć, dlaczego nigdy nie odpowiada na telefon i nigdy nie przyjmuje zaproszeń do wyjścia. Jack wyjaśnia, dodając, że jej siostra wkrótce zamieszka z nimi, los zawieszony nad koralikiem Grace’a jak topór, dodaje, że jest krucha i źle widzi i potrzebuje sporego odpoczynku. Grace wydaje się być w stanie szoku przez większość książki, a ona jest zrozumiale przerażona Jacka i tym, co on może i zrobi dla niej i Millie. Cieszy się jej przerażeniem, rozkoszując się jej lękami i jasno spoglądając w przyszłość, by osiągnąć zło, które jest jego jedyną prawdziwą ambicją.

Jednak słabość dobrze dopasowanej fabuły polega na tym, że Grace jest inteligentną, wykształconą kobietą uwięzioną w ohydnej sytuacji i mogłaby próbować bronić się szybciej niż ona. Nikt nie wie, co by zrobił w obliczu zagrożenia, jakim jest Jack. Łaska staje się przykładem tego, do czego można sprowadzić przerażoną kobietę. A kiedy w końcu podejmuje decyzję o zabiciu Jacka, zostaje przezwyciężona strachem przed porażką i tym, co to oznacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *